«««كودتاي نفتي در اوپك: با اتحاد ايران و عراق و عربستان براي كاهش توليد نفت، قيمت نفت ١٢ درصد بالا رفت. نياز به درآمدبيشتراين سه كشور را به توافق رساند. عليرغم همه اختلافات توافق خوبي است.»»»
.
#آواز_سبز_بیداری_و_آزادی : شنیده اید که می گویند این قرن،قرن جنگ بر سر نفت است؟دقیقا همینطور است.چون اگر جنگی در منطقه خاور میانه نباشد تمام ثروت جهان در یک گوشه متمرکز خواهد شد(منطقه خاور میانه)این جنگها فقط به خاطر ایجاد توازن بر سر ثروت است یعنی کشور هایی که با فروش نفت ثروت کلانی بدست می اورند باید این پول را یا مستقیما صرف جنگ کنند مثل عراق، یا مثل ایران و عربستان خرج سلاح و تسلیحات برای امنیت کشور خود و گروه های در حال جنگ.
برای ایران هزب الله و حماس و هشت شعبی و غیره و برای عربستان داعش و طالبان و غیره... کل هزینه ای که برای جنگ های این منطقه میشود از فروش نفت است و متاسفانه پول نفت ما و عربستان در مقابله با هم صرف میشود یعنی هردو برای هیچ! کشورهای غربی پولی که برای خرید نفت به این کشور ها میدند را به راحتی برای فروش سلاح و تسلیحات پس میگیرند.این یک چرخه و یک حیله مزحک است که امپریالیسم برای این کشور ها ساخته است. و حتی ما هم متاسفانه دانسته یا ندانسته در مرکز این چرخه قرار داریم.کاش مثل همین حالا که این کشور ها برای فروش نفت با هم متحد شده اند برای صرف پول ان نیز متحد میشدند برای ساختن کشور های خود و این پول ها صرف صلح میشد نه جنگ.
به قلم#ادمین_آوازسبز

منبع : آواز ِ سبز ِ بیداری و آزادی |كودتاي نفتي در اوپك
برچسب ها : کشور ,عربستان ,منطقه ,ثروت ,برای فروش ,خاور میانه ,منطقه خاور